Kajakiem w zimę

Polska zimą to nie tylko śnieg w ubikacji w PKP a Warszawa to coś więcej niż delikatny fetor na końcu tramwaju i modły o letni powrót plażingu po praskiej stronie rzeki.

3 stycznia, każdy kto miał chęć i był obojętny na wiatr szalejący za oknem, mógł wybrać się kajakiem w noworoczny spływ Wisłą organizowany przez grupę naKajak. Ponieważ tegoroczna zima wbrew swej nazwie do najzimniejszych nie należy, woda w rzece płynie bez jakichkolwiek przeszkód. Stety lub niestety po Wiśle kra nie pływa, także pozornie najgorsze co nas mogło nas spotkać to zmoknięcie w deszczu – wypadania za burtę nie braliśmy pod uwagę. Mimo braku przepływających obok nas misiów polarnych zimowy kajak okazał się małym wyzwaniem. Ostry wiatr wiejący prosto w twarz oraz fale, kilkukrotnie skutecznie neutralizowały siłę prądu. Lżejszym ekipom było wyraźniej trudniej nawet odbić od brzegu i przez to niektórzy musieli do mety dojechać autobusem.

Dwie godziny dobrej zabawy i mocnego wysiłku, zero odmrożeń i bogatsi o wiedzę na temat miejsca zamieszkania ambasadora Brazylii, dopłynęliśmy na metę spływu  pod mostem Poniatowskiego. No i warto było.
kajak1 kajak2 kajak3

Jedna myśl na temat “Kajakiem w zimę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s