Slackline na Polu Mokotowskim

Jest wtorek. Być może, w sposób nawet tobie nie do końca znany, uda ci się jakoś przebrnąć przez cały tydzień w pracy lub uczelni. Z optymizmem wkroczysz w piątkowy wieczór, który płynnie skończy się w sobotę po obiedzie. Nie będziesz nawet wiedział kiedy z soboty zrobi się niedziela, która zrzuci na twój umysł ciężki woal ponurych myśli o poniedziałku. Dla poszukujących zajęcia na świeżym powietrzu w tym okropnym dniu proponujemy niedzielny spacer… po taśmie. Tak zwane slackline jam’y to cotygodniowe spotkania amatorów slackliningu. Można na nich w towarzystwie bardziej doświadczonych kolegów postawić swoje pierwsze kroki na taśmie.

DSC_5625

Czym w ogóle jest slackline?

Dla totalnego slacklinowego ignoranta będzie to po prostu chodzenie po linie. Trochę bardziej wprawiony obserwator zapewne dostrzeże jednak pewne różnice. W tłumaczeniu dosłownym slack line to „luźna lina” – dyscyplina sportu polegająca na chodzeniu po i wykonywaniu tricków na elastycznej taśmie zawieszonej między dwoma punktami. Slack line zrodził się z nicości, czyli z nudy. Jak w każdej porządnej historii musi być tu ktoś o swojsko brzmiącym nazwisku. No i owszem jest – Adam Grosowsky i Jeff Ellington znudzeni oczekiwaniem na swoją kolej w dolinie Yosemite zaczęli chodzić po łańcuchach rozwieszonych wokół parkingu samochodowego. Później łańcuchy zostały zamienione na taśmy i viola! Dyscyplina ta w teorii może wydawać się nudna niczym nuda, z której się zrodziła. Bo ile  można chodzić po taśmie w te i we wte? Okazuje się, że kiedy już opanujecie stanie i przemieszczanie się po taśmie, możecie zacząć dodawać do tego dowolne elementy – akrobatyczne wygibasy, wyskoki, ewolucje, jogę, taniec, malarstwo ścienne, słowem wszystko, co można równie dobrze wykonywać na stabilnym gruncie, ale z jakiś przyczyn wolicie robić to na rozedrganej taśmie o grubości od 2,5 do 5 cm. Tak jak na przykład ci tutaj:

Jam odbywa się co niedzielę na Polu Mokotowskim, sobotnie miejscówki zmieniają się co tydzień. Zachęcamy do spróbowania na własnej skórze.

DSC_5570 copy DSC_5527 copy DSC_5566 copy DSC_5630 DSC_5521 copy

Informacje o aktualnie planowanych spotkaniach znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/groups/slackline.warszawa/?fref=ts Więcej zdjęć z niedzieli na: https://www.flickr.com/photos/132974579@N02/with/17676215968/

Jedna myśl na temat “Slackline na Polu Mokotowskim

  1. […] Miasta nie mieliśmy okazji zjeździć wzdłuż i wszerz, ale na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrażenie. Zielone, otoczone lasami, z wygodnymi trasami rowerowymi. Co roku odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę w czasie których uczestniczy przechodzą około 30 metrów po taśmie zawieszonej 6 metrów nad rzeką Brdą. Kolejna edycja już w tę majówkę! (o slacklinie więcej tutaj) […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s