Z dala od Madrytu – subiektywny program zwiedzania cz. I

Bezkresne połacie przestrzeni usiane spaloną słońcem trawą w kolorze siana. Hiszpania – wakacyjny obiekt pożądania co drugiego Europejczyka. Kraj, który dzięki temu, że na przestrzeni wieków był domem dla Rzymian, chrześcijan, Maurów i Żydów, posiada niewyczerpaną ofertę turystyczną.

Na początek dwie propozycje z okolic Madrytu:

Segovia – miasteczko położone 90 km na północ od Madrytu. Warto je odwiedzić przede wszystko ze względu na znajdujący się tam rzymski akwedukt. W najwyższym punkcie, który można podziwiać na Plaza del Azoguejo, ma on prawie 30 m wysokości. Warte zwiedzenia jest również ulokowane na wzgórzach stare miasto, położone w północnej części miasta.

Toledo – miasto reklamowe jako perła architektury, wpisane w całości na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przez wieki stanowiło tygiel kulturowy, w którym swobodnie mieszały się ze sobą wpływy chrześcijan, Żydów i islamu. Miasto wypełnione po brzegi średniowiecznymi kościołami, synagogami, meczetami, placami targowymi i pałacami. Wisienką na torcie jest górujący nad miastem zamek. Choć brak nam materiału porównawczego, to jednak chyba nie bez powodu uważane za przykład świetnie zachowanego średniowiecznego charakteru miasta. Znajduje się 70 km na południe od Madrytu. Można tam dojechać np. pociągiem ze stacji Atocha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s